Намира се на улица "Куюмджи Енчо” N4, зад младежкия дом. Къщата има два изхода, с висок таван и висока маза, което създава впечатление за двуетажна сграда. В духа на старите претенциозни градски нрави, стените на стаите са украсени със стенописи. Фреските и значителна част от обстановката в помещенията са запазени и до днес. Къщата е загърбена от жилищен блок и младежкия дом, иначе тя има архитектурни достойнства и заслужава по-голямо предфасадно пространство.
Коста Карагеоргиев е брат на Петър Карагеоргиев, за когото стана дума в предния брой. Съдейки по къщите, които са вдигнали и оставили на наследниците си, съвсем ясно е, че те двамата са били белязани от успех в живота си. Коста Карагеоргиев, е бил търговец, предприемач и земевладелец. Притежавал е над 1000 декара от тази плодородна добруджанска земя и е успявал да организира производството върху нея едновременно с другите си занимания. Дейността на предприемача днес не е много известна, но в миналото се е практикувала често. А в Силистра предприемачеството има и друга особеност. Във времето на румънското господство тук са се изпълнявали поръчки на българското правителство за сгради, които обслужвали потребностите на местното население. В тези случаи трябвало да се подбере подходящ човек, който не само ще изпълни задачата много добре, но и самият той да бъде честен, голям патриот и много влиятелен. Тези допълнителни изисквания се налагат от факта, че парите са пристигали чрез българското посолство в Букурещ, а също така и по нелегални пътища, затова, поради невъзможността да се контролира тяхното харчене, е било нужно да се работи с изключително честни и предани хора.
Чрез всички тези пояснения се придобива по-лесно представа за личността на Коста Карагеоргиев. Нужно е само да се допълни, че той е бил предприемач и при строителството на сградата на днешната картинна галерия - предводителката на силистренските архитектурни забележителности. По-наблюдателните ни съграждани, на вярно, вече са открили приликата между къщата на Коста Карагеоргиев и картинната галерия. На първо място това са формата и материалите от които е направен покривът, капандурите по него, корнизите на прозорците и други украшения. Просто двата проекта са от един автор и имат един изпълнител.
Коста Карагеоргиев е бил женен за гъркинята Калиопи. Те двамата са отгледали три деца. Първият син Милтиад е завършил Роберт колеж и след това строително инженерство в Англия бил женен за чехкиня от която има двама сина Техния първи син учи в Букурещ и там създава семейство, защитава професура в тяхната политехника и се издига до висш пост в румънското Министерство на образованието. Дъщерята на Коста Карагеоргиев Елена се е омъжила за известния силистренски търговец Симеон Петров. Най-малкото дете Кирил Карагеоргиев остава да живее в къщата до края на дните си. Кирил е завършил икономика в Свищов и е работил като икономист в Силистра, Запомнен като много контактен и колоритен човек с развито чувство за хумор. Създал семейство и има една дъщеря в Добрич, която реституира къщата в началото на 90-те години и я продава на частно лице.
Дълги години в къщата се помещаваще дома на архитекта. Архитектите от Силистра много грижливо се отнесни към реконструкцията на къщата и нейната поддръжка. В мъзата на къщата дълги години се помещаваше „Клуб на дейците на културата” – място на което са се случили много срещи изложби и приятелски сбирки.